Cesta do Dusseldorfu za The Wall

Autor: Viktoria Laurent | 1.10.2013 o 14:29 | Karma článku: 5,91 | Prečítané:  1057x

Album Rogera Watersa The Wall hádam nemusím nikomu predstavovať. Pred dvoma rokmi sme si nenechali ujsť The Wall Live na štadióne Bercy v Paríži. Tento rok sa Roger vrátil, ale obrovský Stade de France nás nepriťahoval. Tak sme sa rozhodli za koncertom vycestovať a urobiť si víkend v Dusseldorfe. Prečo nie? Dusseldorf sme vôbec nepoznali a veru škoda, že sme ho neobjavili skôr.

Počasie nám síce nevyšlo. Asi sme priniesli dážď so sebou z Paríža, ale nič nám nebránilo, aby sme si pobyt užili. Navyše sme vystihli oslavy 725 výročia Dusseldorfu. Príležitosť na ochutnávku známeho piva Altbier zo štyroch miestnych pivovarov.

Hneď ako sme sa ubytovali v hoteli vyrazili sme do starého mesta Altstadt. Uchvatila nas Konigsallee, ktorá je považovaná za najkrajšiu avenue v Dusseldorfe. Počas pruskej okupácie sa pruský kráľ pri prechode kočom touto časťou Dusseldorfu stal obeťou "atentátu konským trusom". Obyvatelia Dusseldorfu neváhali hádzať do kráľa blahodarný konský trus. Aby si predstavitelia mesta kráľa udobrili, pomenovali avenue Kráľovskou avenue, Konigsallee.

Popri zelenom kanáli sú umiestnené značkové módne butiky. Zaručujem vám, že táto avenue je krajšia ako Champs-Elysées.Čo nie je také ťažké...

 

Kralovskapasaz.jpg

Kralovskapasaz02.jpg

Kralovskapasaz03.jpg

Na konci Konigsallee sa nachádza krásny divoký park, v ktorom žije množstvo vtákov od čajok cez rôzne druhy kačiek, husí a labutí. Miestni obyvatelia ich chodia kŕmiť šalátom a dávajte si pozor, keď si sadnete na lavičku oproti jazierku, aby vás neošklbala prefíkaná divoká hus. Neverte jej drobným nevinným očičkám.

 

Park01.jpg

Park02.jpg

 

Park03.jpg

Cestou do starého mesta sme naďabili na impozantnú budovu Administratívneho Tribunálu Dusseldorfu.

Fasada06.jpg

Fasada02.jpg

Fasada03.jpg

Fasada05.jpg

Zaujímavých fasád bolo takmer v každej uličke.

Fasada.jpg

Postupne sme sa dostali do starého mesta s rušným námestím a pekným výhľadom na Rýn. Na pobreží sa dá urobiť zaujímavá prechádzka, ale nemali sme dosť času. Možno nabudúce.

 

Majak.jpg

Pohlad-na-Ryn.jpg

Susosie01.jpg

Susosie02.jpg

Pri našich potulkách Dusseldorfom a po koncerte, ktorý bol mimochodom fantastický (videli sme ho 3krát) sme boli prekvapení otvorenosťou miestnych obyvateľov. Usmievaví Dusseldorfčania sa s vami rýchlo dajú do reči. Navrát do Paríža bol krutí. Parížania majú od civilizovaných Nemcov dosť ďaleko...

Pozor na kilečká, pretože ich strava je veľmi výdatná a porcie sú veľké. A keď sa k tomu pridá pivo...

Natrafili sme aj na podobných fanúšikov metalu ako sme my :-)

Manowar.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Šéf inšpekcie: Tekutina sa v Hrone šírila ako tlaková vlna, ryby zabíjala v danom momente

Inšpekcia životného prostredia aj polícia ekologickú katastrofu riešia.


Už ste čítali?