Na Slovensku nielen zle...

Autor: Viktoria Laurent | 19.3.2013 o 14:07 | Karma článku: 9,25 | Prečítané:  1133x

Pri pobytoch na Slovensku si vždy hovorím si, že úroveň služieb sa s určitosťou zodvihne. Obchodníci postupne pochopia, že zákazníka si je treba udržať, že už neexistuje len jeden obchod, na ktorom je človek závislý. Že sa jednoducho môžeme pozbierať a ísť nakúpiť inam. Že je potrebné vytvoriť zákaznícku vernosť. A pri každom ďalšom pobyte si poviem : « Ten čas ešte neprišiel. » Avšak…

Pri nedávnom rozhovore s rodičmi vo mne skrsla iskrička nádeje. Rodičom sa pokazila ovládačka na televízor. Vybrali sa teda do Nay. Televízor aj pôvodná ovládačka boli kupované práve v tomto obchode. Kúpili tzv. univerzálnu ovládačku a pokojne sa vrátili domov. Aké to však prekvapenie, keď sa snažili ju použiť. Nefungovala. Navštívili teda Nay druhýkrát s reklamáciou. Vymenili im ovládačku za inú tzv. univerzálnu. Avšak situácia sa na ich nepríjemné prekvapenie zopakovala. Rozčúlení neustálym pobehovaním hore-dole, vzali si stranou jednu z predavačiek Nay a vysvetlili jej podrobne situáciu. Ukázala kam sa obrátiť, aby rodičom vrátili peniaze a poprosila ich o chvíľu strpenia. Niekam odbehla a vrátila sa s dvoma ovládačkami.

« Tieto ovládačky nám boli vrátené na opravu, ale doteraz si ich nikto nevyzdvihol. Sú presne pre takú značku televízora, aký máte. Nechajte si ich. Ak fungujú, tým lepšie. Ak nie, môžete ich zahodiť. »

Rodičia vypleštili oči a od prekvapenia sa zmohli len na Ďakujem. Peniaze za nefungujúcu ovládačku im vrátili a navyše dostali dve, opravené, ovládačky zadarmo .

Sme tak zvyknutí na jednoduché odbytie zákazníka, že sa nám pri ochote a službe na úrovni, takmer nechce veriť vlastným očiam a ušiam.

 

Na Slovensku sa dajú nájsť « perly » medzi obchodníkmi a nedá mi ich nespomenúť.

 

Mydláreň Ilúzia : prírodné, ručne robené, voňavé mydlá vynikajúcej kvality. Doteraz som medzi mydlami na Slovensku nenašla ekvivalent. Rýchle vybavenie, ochota a keď sa nachádzajú v okolí vášho domu, tak vám ich dokonca privezú. Aby vám ušetrili poštovné.

 

Penzión Trattoria v Prešove : príjemní majitelia, vynikajúce služby, pekne a čisto zariadené izby, kuchyňa, pri ktorej si budete oblizovať prsty. Konečne niečo na úrovni.

 

Koliba U Šidla : kúsok za Levicami, v Kalnej nad Hronom. Zrubová stavba už zdiaľky človeka láka. Vnútrajšok je zariadený v duchu salaša s dekoráciou krojov, vyrezávanej sochy Jánošíka, drevenými stolmi a lavicami. Jedálny lístok plný dobrôt a milá obsluha.

 

Internetový obchod Kvety.sk : pri každej príležitosti výročia alebo narodenín, kedy nemôžem byť s rodinou, im posielam prostredníctvom tohto obchodu kytice kvetov a bonboniéry. Ešte nikdy ma nesklamali. Vždy tam nájdem, čo hľadám a hlavne, vždy ľudí milo prekvapím a niekedy aj rozplačem.

 

Sunflowers.sk : špecializovaný na pobyty od liečebných cez Wellness alebo seniorské pobyty. Dobrý výber, rýchla komunikácia a vybavenie. Je možné si vybrať podľa kategórie hotela alebo množstva procedúr. A čo viac povedať. Zatiaľ boli rodičia veľmi spokojní s každým jedným pobytom. V slovenských kúpeľoch sa vedia o zákazníka postarať.

 

Nitrans : osobná preprava. Decentné, slušné vystupovanie a zjav šoférov, dočasnosť, kvalita, pohodlné autá. Dlho sme hľadali, kým sme našli firmu, ktorej zverujeme našu prepravu pri príchode a odchode zo Slovenska.

 

Práve vďaka týmto pozitívnym príkladom viem, že napriek tomu, že Slovensko ešte vo veľa veciach zaostáva, situácia sa môže rýchlo zmeniť .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prokuratúra nariadila vypočuť bývalého príslušníka SIS Kosíka

Zastavenie vyšetrovania starej kauzy SIS bolo nezákonné.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Ak vláda dovtedy dožije, jesenný lockdown jej zlomí väz (týždeň podľa Schutza)

Najvyšší súd roztrhal verdikt Sabovej senátu na márne franforce.


Už ste čítali?