Svadba pre všetkých

Autor: Viktoria Laurent | 14.1.2013 o 11:48 | Karma článku: 7,49 | Prečítané:  1466x

Tento víkend bol prvým po návrate po dovolenke späť do Paríža. Šťastný to človek, ktorý aspoň na chvíľu vypne a len z diaľky sleduje, čo sa vo svete odohráva. V nedeľu ma zasiahla krutá realita správami o veľkej demonštrácii proti « Svadbe pre všetkých ». Hollandova vláda pripravuje dlho ohlasovaný zákon o manželstve homosexuálnych párov. Vo Francúzsku sa prebudili hlasy konzervatívcov !

Nikomu neberiem právo vyjadriť sa, ak má pádne argumenty. V prípade demonštrujúcich sú argumenty na figu. 

« Dieťa má mať mamu a otca. » 

V spoločnosti, kde je každý druhý pár rozvedený to vyznieva smiešne. Ak majú mať deti každým pádom mamu a otca, tak by sa mal zakázať (ak by sme nasledovali podobnú logiku) rozvod…

 

« Ja nie som proti svadbe homosexuálov. Som proti tomu, aby mali možnosť adoptovať. » 

Tak, čo ten človek hľadá na demonštrácii jasne proti svadbe homosexuálov !

 

Rozosmial ma komentár mladého kňaza :

« Deti majú vyrastať v prostredí, ktoré je pre nich bezpečné. » 

Po prepukujúcich aférach a čoraz jasnejších dôkazoch o zneužívaní detí kňazmi ? Veru, kňazi sú pre deti bezpečnejší ako homosexuáli…

 

A čo tak :

« Ak dieťa vyrastá s rodičmi homosexuálov, bude aj ono homosexuálom . » 

Homosexualita je nákazlivá ? Opäť niečo nové !

Vo Francúzsku je cirkev oddelená od štátu od roku 1905. Francúzsko je laickým štátom, kde má štát neutrálnu pozíciu a garantuje slobodu kultu. Nedáva prednosť žiadnemu náboženstvu. Vlastne sa jedná o to, zabrániť vplyvu náboženstva na výkon politickej a administratívnej moci.  Práve z tohto dôvodu považujem za drzosť vyjadrovanie sa cirkvi a cirkevných hodnostárov k otázke svadby homosexuálov.

Nemusíme sa pozrieť ďaleko od Francúzska, v Španielsku sú homosexuálne svadby legálne už sedem rokov. V Španielsku, kde je váha náboženstva predsa len o niečo väčšia ako vo Francúzsku !

 

Žijeme v spoločnosti, v ktorej je čoraz ťažšie vychovávať dieťa. Heterosexuálne páry, tak ako aj  homosexuálne, majú problémy s komunikáciou. Ľudia sú uzatvorení do seba, sebeckí, každý sa správa akoby bol na svete sám. Deti vyrastajú v rozbitých rodinách a je dnes dokázané, že to zanecháva stopy na celý život.

Kde je dôkaz, že heterosexuálne páry fungujú lepšie ako homosexuálne ? Že dokážu vychovávať deti lepšie ?

Žijeme vo svete pod vplyvom židovsko-kresťanskej kultúry. Ak by sme nechali vládnuť náboženstvo, vrátili by sme sa sto rokov dozadu. Homosexualita by bola zločinom (čo je prípadom v 26 islamských krajinách) a homosexuálov by sme popravovali.

 

Minulý týždeň som si všimla obrovské reklamné pútače v parížskom metre na internetovú stránku pre mimomanželské « heterosexuálne » vzťahy. V čom je to menej skazené ako homosexuálni rodičia ?

Asi som z inej planéty !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?