Zvieratá fajčiari

Autor: Viktoria Laurent | 4.10.2012 o 11:10 | Karma článku: 6,03 | Prečítané:  849x

Podľa správania veterinárky nášho kocúra, cigaretový dym zvieratám nevadí. Vadilo by vám, keby v čakárni u lekára bolo povolené fajčiť?

Pri poslednej návšteve veterinárky sme zostali nemilo zaskočený. Kým nás veterinárka nechala čakať v čakárni, vyvalil sa na nás dym z cigarety ďalšieho čakajúceho. Posadili sme sa na druhý koniec, čo najďalej od škodlivých výlučkov. Hľadala som očami oznam o zákaze fajčenia, ale márne. Naopak, našla som popolník!

Asistentka nás neskôr zavolala a predostrela nám nový recept. Pekne sme zaplatili 30 EUR (takmer som odpadla nielen pri platení, ale aj po otvorení škatuľky a prezretí biedneho obsahu). Pri odchode sme natrafili na veterinárku, ktorá spolu s kvetinárom presúvala rastliny v čakárni. Zamávali sme na ňu, že máme pár otázok. Odvetila len, že teraz nemá čas.

Musela som bojovať so svojou trpezlivosťou. Vyhrnuli sme sa na ňu aspoň s jednou poznámkou. Manžel si dovolil upozorniť ju na taký malý detail. Prečo sa v čakárni môže fajčiť?! So širokým, nechápavým úsmevom podotkla:

„Veď strecha je čiastočne otvorená. A popolník je tu, aby ľudia nehádzali špaky na zem.“

Ďakujem za vysvetlenie...

Problémom je, že sa jedná o verejné priestranstvo a teda fajčiť by tam malo byť zakázané. A podľa zákona aj je!

Navyše, pokiaľ je cigaretový dym škodlivý pre ľudí, pre zvieratá je to to isté. Alebo majú tú šancu a sú voči jeho neblahým účinkom imúnne?!

Predstavte si, keby ste sedeli v čakárni u lekára a ľudia okolo vás by fajčili. Myslím, že by bolo úplne jedno, či je strecha čiastočne alebo úplne otvorená. Dym chorým (a nielen im) vadí!

Na základe prístupu veterinárky, my sme sa rozhodli. Pôjdeme k inému veterinárovi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prokuratúra nariadila vypočuť bývalého príslušníka SIS Kosíka

Zastavenie vyšetrovania starej kauzy SIS bolo nezákonné.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Ak vláda dovtedy dožije, jesenný lockdown jej zlomí väz (týždeň podľa Schutza)

Najvyšší súd roztrhal verdikt Sabovej senátu na márne franforce.


Už ste čítali?