Živé žraloky v mobilnom akváriu? Prečo nie na slobode?

Autor: Viktoria Laurent | 24.1.2012 o 11:34 | Karma článku: 8,51 | Prečítané:  2005x

Pri mojom poslednom pobyte na Slovensku sme počas prechádzky dedinou naďabili na plagát oznamujúci super atrakciu. Živé žraloky v mobilnom akváriu. Zhrozila som sa! Človek si urobil zo zajatých žralokov svoj chlebíček. Prečo?

Pán Fabrice Lesieur pochádza z Francúzska a dlhé roky žije na Slovensku. Označuje sa za aktivistu, ktorý zachránil životy žralokom. Dvom po katastrofe v Mexickom zálive a dvoch zachránil pred krutým koncom na tanieri.  Podľa rôznych, takmer reklamných, článkoch na slovenských internetových stránkach a pravdepodobne aj v ich papierovej forme, investoval do ich záchrany nemálo peňazí.

Teraz s nimi putuje po svete a snaží sa „vzbudiť v ľuďoch ekologické cítenie".

Podľa môjho názoru, na žraloky sa pôjdu pozrieť práve ľudia, ktorí majú ekologického cítenia nedostatok.

4 žraloky v akváriu 7 m x 2 m x 1,2 m. V zajatí len preto, lebo im niekto zachránil život a rozhodol sa to speňažiť.

Žraloky mali byť vypustené na slobodu. Užívať si šíry oceán a svoje prirodzené prostredie. Nejde predsa o zvieratá, ktoré vyrástli v zajatí. Sú to žraloky, ktoré sa narodili a mali by vyrastať na slobode.

Neexistuje zákon proti takémuto konaniu. Neexistuje zákon, ktorý by prinútil ľudí, ktorí sa hrajú na ekologických aktivistov, aby zvieratá po záchrane vypustili opäť na slobodu. Pri kontrole mobilného akvária neboli zistené žiadne porušenia, ani zlé životné podmienky žralokov. Prevádzkovateľ podľa kompetentných úradov neporušuje právne predpisy SR a na tuto atrakciu má potrebné povolenia.  

Žiaľ, národné zákony EÚ umožňujú zatváranie zvierat do klietok, manéži aj mobilných akvárií.

Jedinou formou protestu je teda nepodporovať tieto veci svojou účasťou.    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?