Tetovať sa alebo netetovať sa. To je otázka !

Autor: Viktoria Laurent | 20.12.2011 o 12:10 | Karma článku: 6,34 | Prečítané:  2301x

S tetovaním boli vždy spojené prehnané reakcie. Jednalo sa skôr o niečo, čo bolo v našej mysli spojené s väzenskými výtvormi atramentom na štýl kotva, zdeformovaná morská panna alebo iniciály. Časy sa zmenili a tetovania tiež.

Tetovanie jednoznačne nie je pre dospievajúcich.  Nikdy by nemalo byť urobené z trucu, z chute urobiť niečo naschvál rodičom, z rebelantstva.

Trvalé celoživotné dielo na vlastnej koži si treba riadne premyslieť. Aj niekoľko rokov !

Čo je dôležité :

MIESTO NA TELE – ak vieme v akom pracovnom prostredí sa budeme pohybovať, je lepšie k tomu prihliadať pri výbere miesta na tetovanie. Predsa len na schôdzi akcionárov alebo diplomatickej recepcii môže pôsobiť rozpačito tetovanie na predlaktí alebo na krku.

A v niektorých doménach prisudzujú tetovania rebelantským, nekontrolovateľným a takmer “kriminálnym” jedincom. Riaditeľ školy bude pozerať na budúceho učiteľa uchádzajúceho sa o post odlišne, ak má viditeľné tetovanie.

 

TETOVACÍ SALÓN – vyberte si odborníka, ktorý spĺňa hygienické normy (nová ihla pri každom klientovi, nová nádobka na atrament a nový atrament). Overte si, že má v salóne jednotku na sterilizáciu.

Tetovací salón, ktorý vyhovoval vašej kamarátke, nemusí vyhovovať vám. Musíte mať pri rozhovore s človekom, ktorý vás bude tetovať, pocit, že sa mu chcete naozaj zdôveriť do rúk a že presne vie, čo robí.

Môže vám váš nápad personalizovať, dokresliť. A hlavne, musí si overiť, že to naozaj chcete ! Je to predsa na doživotie ! Alebo nie a o niekoľko rokov budete trpieť pri odstraňovaní tetovania a schovávaní škaredej jazvy.

KRESBA – je treba rozumne pristupovať k fenoménu módy. Ak sa mi dnes páči hviezdička, nemusí tomu tak byť o desať rokov. Tetovanie by nás malo charakterizovať, niečo pre nás znamenať.

Malo by byť umeleckým dielom. Dnešné výtvory sú považované za umenie. Môžu byť tieňované, znázorňovať kópiu obrazu alebo magickú bytosť, ktorá nás charakterizuje.

Chceme tetovanie farebné alebo čierným atramentom? Farebné tetovania treba častejšie obnovovať, farby časom vyblednú. Čierné tetovania sú na tom lepšie.

 

BOLESŤ – spočiatku sú vpichy ihlou nepríjemné, postupne si však telo na to zvykne. Záleží od hranice bolesti každého z nás, ale je to úplne znesiteľné.

Čas tetovania záleží od veľkosti kresby. Môže trvať aj niekoľko hodín.

 

Musím sa priznať, keď mi známy povedal, že sa určite nezastavím pri jednom tetovaní, pretože je to ako droga, zasmiala som sa. Viem sa predsa kontrolovať!

 Po desiatich rokoch od prvého tetovania, ich mám tri.

Všetky však premyslené. A každé jedno z nich je mojou súčasťou, zžilo sa so mnou.

Vôbec mi neprekáža predstava, že budem stará babka s tetovaniami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?